"Кассіні" виявив кисневу атмосферу у супутника Сатурна
Аналізуючи дані, отримані з автоматичної станції "Кассіні", вчені з Південно-західного дослідницького інституту (США) прийшли до висновку, що один з супутників Сатурна має кисневу атмосферу.
Раніше вважалося, що Рея не має атмосфери. Однак прилади зонда "Кассіні" показали протилежне. "Ця атмосфера, мабуть, виникла під дією потужного магнітного поля Сатурну, яке розкладає водяний лід на поверхні свого супутника", - розповідає керівник дослідної групи "Кассіні" Бен Теоліс.
Мас-спектрометр INMS на борту зонда виявив, що при максимальному зближенні (67 км) концентрація кисню в атмосфері Реї перевищує 50 мільярдів молекул на кубічний метр, а вуглекислого газу - більше 20 мільярдів на кубометр. Це приблизно в 100 мільйонів разів менше, ніж у земній атмосфері на висоті 100 кілометрів. Однак і сила тяжіння на Реї приблизно в 50 разів менше, ніж на нашій планеті. При цьому атмосфера Реї несиметрична - молекули СО2 спостерігаються виключно на денній стороні супутника.
Рекомендовано до перегляду: