2011 рік – стане роком співпраці між Західною Україною та Німеччиною
2011 рік планують оголосити роком культурної співпраці між Німеччиною та Західною Україною. Про це сьогодні, 6 грудня, під час брифінгу повідомив надзвичайний і повноважений Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот.
Брифінг відбувся за підсумками зустрічі з головою Львівської ОДА Василем Горбалем. «Засідання комісії, яка займається введенням культурних цінностей в Україну, розпочалось сьогодні вранці, і воно є дуже важливим, бо власне Україна і Німеччина мають добрий досвід співпраці у цій галузі», – зазначив Посол.
«Ми будемо шукати співпраці з освітніми і культурними закладами у Львові та в інших містах Західної України», – сказав він. У 2011 році планують запустити «Дойчмобіль» – так званий інформаційний автобус, який курсуватиме Україною і популяризуватиме німецьку мову і культуру.
За словами посла, співпраця між Україною та Німеччиною почалась 20 років тому. За цей час зроблено багато кроків, щоби певні українські культурні цінності повернулись у Німеччину, і ті, які були в Німеччині, повернулись в Україну.
Окрім того, під час зустрічі німецька сторона мала можливість ознайомитися з проектом, який впроваджують у Львові завдяки Німецькому бюро технічної співпраці. Йдеться про реставрацію старої частини Львова. «Напередодні «Євро-2012» Львів має показати усе своє культурне багатство туристам, котрі приїдуть на чемпіонат. Важливо, щоб і самі львів’яни перейнялися проблемою старого Львова», – наголосив Ганс-Юрген Гаймзьот.
Він також додав, що з Василем Горбалем вона розмовляли про економічну, культурну та політичну співпрацю. «На території Львівської області є німецьке підприємство, яке дає роботу понад 6 тис. львів’янам і мешканцям області. Це підприємство працює на українському ринку вже 15 років. Тому усім німецьким фірмам я завжди кажу, що у Львівській області є позитивний клімат для інвесторів», – підсумував Ганс-Юрген Гаймзьот.
Рекомендовано до перегляду: