
Назвав імена переможців Міжнародний конкурс юних піаністів імені Фредеріка Шопена, який проводився у Львові на відзначення 200-річчя з дня народження видатного польського композитора і музиканта. Участь у ньому взяли понад 40 музикантів з України та Польщі, котрі продемонстрували талановиту гру і власне прочитання Шопеніани.
Гран-прі конкурсу здобув Кшиштоф Ксьонжик з Польщі. Музикант отримав і спеціальний приз за краще виконання Ноктюрна Ф. Шопена.
Однією сходинкою поступилися юному полякові українці Маркіян Попіль та Євген Моторенко, якому вручено й відзнаку наймолодшого учасника конкурсу.
Конкурсанти отримали низку спеціальних призів: за краще виконання ноктюрнів, скерцо, мазурок великого Шопена.
Як зазначив ректор Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка Ігор Пилатюк, конкурс розвиватиметься. Наступного року учасники виконуватимуть не лише Шопеніану, але й твори українських та польських сучасних композиторів. Конкурс єднає Україну, адже участь у ньому беруть діти з усіх регіонів країни, єднає українців та поляків.
Так вважає і Генеральний консул РП у Львові Гжегож Опаліньскі. Дипломат відзначив, що протягом поточного року у Львові було проведено багато зустрічей, концертів, конференцій, присвячених видатному композитору. А його апогеєм став конкурс до 200-річчя композитора, в організації якого взяло участь і дипломатичне представництво Польщі.
Членами журі конкурсу виступили провідні фахівці та завідувачі кафедр фортепіано музичних академій України та Польщі.