Іранського режисера Джафара Панахі засудили до шести років ув'язнення і заборонили знімати
20 грудня, адвокат відомого іранського режисера Джафара Панахі заявила, що суд засудив її підзахисного до шести років в'язниці, а також заборонив знімати протягом 20 років.
Як повідомляє Reuters, вердикт винесли через 88 днів після затримання режисера. "Пана Панахі засудили до шести років в'язниці за роботу і пропаганду проти системи... Йому також заборонили знімати фільми, писати будь-які сценарії, подорожувати за кордон і спілкуватися з місцевими та іноземними журналістами в протягом 20 років", - сказала адвокат Фарід Гейрат.
За її словами, вердикт їй оголосили в суботу і у захисту є 20 днів на його оскарження.
Як повідомлялося раніше, Джафара Панахі, котрий на минулорічних виборах в Ірані підтримував опозиційного кандидата Мірхоссейна Мусаві, затримали у березні 2010 року. Пізніше він оголосив голодування, і в травні його вирішили випустити під заставу. Тим не менше, згодом Панахі знову опинився за ґратами.
49-річний Джафар Панахі – один з найвідоміших іранських режисерів. Його фільми були відзначені нагородами Каннського, Венеціанського, Берлінського фестивалів, а також фестивалю в Чикаго. Частина його картин заборонена до показу в Ірані.
Рекомендовано до перегляду: