Галичина.Інфо

Учені розробили електрохімічну підшлункову залозу

Учені розробили електрохімічну підшлункову залозу Біомедичні інженери з Імперського коледжу в Лондоні розробили інсуліновий "насос" для хворих на цукровий діабет у вигляді мікрочіпа. У клінічному випробуванні нового приладу, яке стартує на початку року, візьмуть участь десять пацієнтів.

Прилад імітує унікальні електричні характеристики альфа- і бета-клітин. Пристрій складається з електрохімічного підшкірного датчика глюкози, мікрочіпа і двох насосів - по одному на кожен гормон. Кожні п'ять хвилин датчик визначає рівень глюкози в крові пацієнта. Якщо він високий, кремнієві бета-клітини генерують сигнал, який приводить у дію двигун, що штовхає шприц з інсуліном до тих пір, поки датчик не буде "задоволений", і бета-клітини не "замовкнуть". Так само відбувається ін'єкція глюкагону. Це перша спроба з великою точністю зімітувати роботу підшлункової залози.

Як відомо, у людей з цукровим діабетом першого типу імунна система атакує і вбиває бета-клітини, які секретують інсулін, що призводить до збільшення у крові глюкози. З часом альфа-клітини, які виділяють глюкагон, теж відмовляються працювати. Таким чином, у хворих час від часу різко знижується вміст цукру в крові. Цей момент серйозно впливає на якість життя пацієнтів і в довгостроковій перспективі призводить до ушкодження серця, нирок і очей. Для мінімізації подібних ускладнень пристрій, розроблений в Імперському коледжі, моделює електрофізіологію обох типів клітин.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Учені розробили електрохімічну підшлункову залозу
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015