Фестиваль італійського авторського кіно розпочався у Львові
Фестиваль "Італійське авторське кіно" розпочався сьогодні у Львові. Всі фільми, представлені у його програмі, є учасниками та лауреатами італійських і міжнародних кінофестивалів, серед яких і Канський.
Як розповіла одна з учасниць фестивалю, відома італійська режисерка Донателла Багліво, імпреза покликана стати своєрідним мостом між культурою України та Апеннін.
Стрічка, яку Донателла привезла до Львова, має назву "А потім падає сніг" ("Е dopo cadde la neve"). Вона й відкрила фестиваль.
Ця робота наробила неабиякого галасу після демонстрації на батьківщині, адже в ній розповідається про трагічні події пов'язані із землетрусом в італійській Ірпінії 23 листопада 1980 року. Режисер залучила до зйомок низку очевидців, які грають власні ролі.
Місцеві ж чиновники скептично поставилася до фільму, закидаючи йому тенденційність та суб'єктивність у трактуванні трагедії. Фільм не був рекомендованим для показу на державних телеканалах.
Донателла Багліво свого часу працювала разом з Андрієм Тарковським над його відомим фільмом "Ностальгія", і тому після кіноперегляду влаштувала творчий вечір на тему "Олександр Довженко, Андрій Тарковський та Італія".
"Я хочу віддати шану Андрію Тарковському, з яким працювала 5 нелегких років, адже він був не лише надзвичайно талановитою, а й надзвичайно складною людиною. Крім того, я захоплююся життям і творчістю Олександра Довженка, фільми якого справили на мене незабутне враження, і тому під час перебування тут повинна розповісти про його вплив на мою творчість", - говорить режисерка.
Фестивальні фільми представлені італійською мовою з українськими субтитрами. Над перекладом і монтажем цих кінострічок працювали як українська, так і італійська сторона. В процесі підготовки в організаторів виникло ще декілька ідей стосовно спільних проектів, які будуть втілені найближчим часом.