
США запустили новітній супутник-шпигун, який, за даними американських ЗМІ, може бути використаний для спостереження за КНДР. Запуск ракети Delta IV заввишки з 23-поверховий будинок було здійснено з бази ВПС США "Ванденберг" у Каліфорнії.
Передбачається, що ракета вивела на орбіту секретний супутник, який належить Національному управлінню військово-космічної розвідки США. У самому управлінні коментарі щодо достовірності цієї інформації поки що давати відмовляються, повідомляє CNN.
Представник управління Рік Оборн заявив, що розвідка хоче примусити потенційного противника замислитися над реальними можливостями США. Експерт з космічної розвідки Джеффрі Річелсон зазначив, у свою чергу, що супутник використовуватиметься для отримання високоякісних знімків військового обладнання, в тому числі того, що належить терористам.
Завдяки своїм розмірам і солідній оптиці супутник KH-11 буде здатний розрізняти на поверхні менші предмети, ніж будь-який інший космічний апарат схожого класу. Деякі експерти вважають, що можливості супутника дозволять йому розрізняти, які саме типи ракет розташовані на пускових установках на північнокорейських військових базах.