
Американські дослідники з'ясували, що більше половини дорослих жителів США підтримують право невиліковно хворих людей добровільно піти з життя за допомогою лікаря. Такі дані отримано внаслідок опитування 2340 повнолітніх американців, проведеного компанією Harris Interactive.
Згідно з опитуванням, 70% дорослих жителів США вважають, що люди, які перебувають на термінальній стадії хвороби, відчувають постійні болі і не мають шансів на видужання, повинні мати право на евтаназію. Серед людей старших 65 років цю думку розділяють 62%. Лише 17% опитаних висловили незгоду.
Більшістю у 58% проти 20% (22% відповіли, що не впевнені) учасники опитування підтримали ідею про те, що сприяння лікаря пацієнту піти з життя на його прохання має бути дозволено законодавчо. На думку 67% опитаних, лікарям потрібно також дозволити повідомляти пацієнтам, які цікавляться про можливість і способи евтаназії.
Опитування також показало, що 56% американців знають тих, хто письмово висловив свої побажання з приводу штучного життєзабезпечення у разі невиліковного захворювання. Самі підготували подібні документи 28% опитаних, але серед людей старших за 65 років таких значно більше - 63%.