У Саудівській Аравії 10 осіб загинуло, більш як 1,5 тис залишилися без даху над головою внаслідок повеней
Зливи і викликані ними повені забрали життя 10 осіб у саудівському портовому місті Джидда.
Серед загиблих - двоє дітей із Канади, а також громадяни Саудівської Аравії, Єгипту, Непалу, Філіппін, Бангладеш, Туреччини та Ємена. Ще троє людей вважаються такими, що пропали без вісті. Зі слів начальника служби Цивільної оборони генерала Саду аль-Тувейджрі, за медичною допомогою в госпіталі міста звернулися 114 осіб.
Сильні зливи і повені тривають у Джидді вже кілька діб підряд. Внаслідок розгулу стихії затоплено будинки і вулиці - рівень води на дорогах місцями перевищив 1 метр. Допомоги рятувальників, які прибувають до потерпілих мешканців повітрям і по воді, потребують на даний момент більш ніж 1,4 тис. осіб. У пошуково-рятувальних операціях задіяно 19 вертольотів служби Цивільної оборони. Без даху над головою залишилися 1,5 тис. жителів Джидди; у багатьох городян затоплені нижні поверхи будинків. Всім потерпілим надано тимчасове житло. Зусилля з відкачування води є недостатньо ефективними. У місті також ще не повністю відновлено подачу електроенергії.
Саудівська Джидда, друге за величиною місто і економічна столиця королівства, потерпає від повеней вже другий рік підряд через незавершену дренажну систему, яка покриває лише десяту частину міста. Проведенню робіт з її розвитку останніми роками, за інформацією ЗМІ, заважала бездіяльність місцевої влади, яка використала не за призначенням кошти, що виділяються для розвитку дренажної й каналізаційної систем міста. У 2009 році в Джидді внаслідок дощів і повеней загинуло більш як 120 осіб.
Рекомендовано до перегляду: