
Німецькі вчені з інституту вивчення морів IFM-Geomar в Килі (ФРН) з'ясували, що за останні 2 тисячі років вода в Північній Атлантиці потеплішала на 2°C.
Проаналізувавши вапнякові залишки одноклітинних організмів форамініфер, що живуть у морській протоці Фрама між Гренландією і Шпіцбергеном, Роберт Шпільхаген і його колеги змогли відтворити температуру морської води в цьому регіоні за останні 2 тисячі років. За словами Шпільхагена, середні температури коливалися в період вивчення від 2 до 6 °C.
Головним показником стало також співвідношення залишків тепло- і холодолюбних одноклітинних організмів. За даними науковців, для останніх 2 тисяч років характерні значні коливання середніх температур вод у Північній Атлантиці, однак наразі вони в середньому на 2°C вищі, ніж були 2000 років тому. При цьому плавне підвищення температури води почалося близько 150 років тому.
Потеплення у Північній Атлантиці вчені вважають однією з головних причин танення льодових полів в Арктиці та свідченням глобальної зміни клімату.