У світі спостерігається різке скорочення показників народжуваності. 1950 року в середньому на одну жінку припадало 4,9 дитини, а у 2005-2010 роках - 2,5. Про це йдеться у новій доповіді ООН про народжуваність, репродуктивне здоров'я та розвиток. Він поданий на розгляд учасників сесії Комісії з народонаселення і розвитку, яка цього тижня проходить у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку."Швидке скорочення народжуваності в країнах, що розвиваються, яке почалося наприкінці 1960-х років, і збереження низького рівня народжуваності у розвинених країнах з 1970-х років є безпрецедентним явищем в історії людства", - говориться у доповіді Генерального секретаря ООН. У ньому звертається увага на те, що всі ці події сталися в умовах соціальних перетворень і розширення доступу до ефективних протизаплідних засобів.
У звіті також зазначається, що у всіх промислово розвинених країнах, крім двох, спостерігається низька народжуваність. Винятками є Ісландія і США. Їхній нинішній рівень народжуваності дещо вищий від рівня відтворювання населення.
Висока народжуваність реєструється у 39 з 55 країн Африки. Для більшості країн Азії та Північної і Південної Америки характерний середній рівень народжуваності. В Азії високі показники народжуваності відзначаються в Афганістані, Іраку, Ємені, Лаосській Народно-Демократичній Республіці, Пакистані, Саудівській Аравії, Сирії, Таджикистані, Тиморі-Лешті та на окупованій палестинській території.
Автори нової доповіді ООН зазначають, що скорочення високих показників народжуваності може сприяти скороченню масштабів убогості.