Першого червня почалася реконструкція школи в селі Васильківці, а вже першого вересня о 10-00 відбудеться відкриття. Оновлене приміщення розраховане на 192 учнів, з них 185 місць уже заповнені. Нічого дивного в цьому немає - адже Васильківці - одне з небагатьох сіл в Галичині (та й в Україні) населення якого зростає. Васильківецька школа, тепер 1-3 ступенів, є спеціалізованою, - її випускники отримують за бажанням фах водія чи оператора ЕОМ, а з цього року також швеї чи кулінара. Для цього є належна база - в власності школи перебувають легковий автомобіль, трактор, два комп'ютерних класи. Вже кілька років поспіль першачки Васильківецької школи отримують безкоштовно, в подарунок, персональні комп'ютери.
"З вересня поточного року Васильківецька школа об'єднана з тутешнім дитячим садочком. На першому поверсі школи, де розміщуються молодші класи, відведено спеціальне приміщення для старшої групи дошкільнят." - розказує новопризначена директор школи, екс-завідуюча дитсадочком Байталюк Світлана Анатолівна, - "На газоні перед новим корпусом школи невдовзі зеленітиме величава ялинка. В планах на наступні роки - побудова ще одного корпусу з басейном та великим актовим залом."
Оглянувши господарку дитячого садочку, мимоволі віриш словам Світлани Анатолівни, - про безкоштовне п'ятиразове харчування діток подбали наперід, ще з літа наготувавши та заморозивши достатньо фруктів та овочів; нові дитячі санвузли та душова для працівників вилискують чистотою; окремий кабінет для медсестри, окремі ж спальні для хлопчиків та дівчаток, нові меблі та іграшки, - усе охайно і прjдумано. В холі освячена статуя Діви Марії.
Усе це стало можливим коштом тутешнього мецената, власника групи компаній "Мрія", скромного і працьовитого підприємця Івана Миколайовича Гути. Доречі, 28-го серпня на "Святі Вишиванки" що відбулося в селі Васильківці, Іван Миколайович був нагороджений нагрудним знаком «Честь і слава Тернопільщини».
|