
Починаючи із неділі, 23 жовтня, у Козові, Тернополі та Львові відбулися представлення одинадцятої книги Бориса Явора Іскри “Шепіт Місяцю”. Сам автор назвав книгу завершенням ліричного етапу його друкованої творчості, але зазначив, що мотиви кохання будуть і в наступних виданнях.
Презентуючи нову книгу, автор розповів про свій творчий шлях. Борис почав писати досить рано. На час виповнення йому 15 років вже було написано понад 300 віршів. А на час завершення школи — рукописний роман на 1256 сторінок зошита. Частина цих творів наразі до публікації не планується.
До 2008 року вірші автора публікуються у кількох молодіжних збірниках поезії, він стає переможцем кількох конкурсів. В 2008 році, коли з'явилася змога видаватися, Борис готує до друку та випускає у світ свою “першу ластівку” - збірку “Розмова з вітром”, яка містить твори різної тематики (патріотичні, ліричні, філософські).
Потім виходять п'ять книжок із серії “Натхненний Сонцем Ясним”, куди ввійшли такі збірки: “Натхненний Сонцем Ясним”, “Тобі, Сонечко!..”, “На добраніч, Сонце Ясне!..”, “Замріяний у Сонце Ясне...” та “У Твоєму промінні...” (останні три також містять вірші Софії Ясіновської із Тернополя). Також виходять чотири книги із серії “З весною в серці”, куди ввійшли такі збірки: “Проліски”, “Мовчки скажу”, “Казки для Тебе”, “З весною в серці” (перші три також містять вірші Марти Дуди із Зимної Води).
З 2010 готується до видання серія книг “Казки Білого ґруника” у співавторстві із Христиною Качмарик з Тернополя (наразі вийшла збірка казок “У полоні ночі”).
У 2011 виходить друком збірка “Шепіт Місяцю”. Її особливістю є те, що вона об'єднує твори, написані у різні роки, вона об'єднує і вірші, і оповідання, і уривки листів, і невеличкі етюди. Малюнки-ілюстрації до книжки виконані самим Борисом, що забезпечує єдність змістового та художнього наповнення.
Представлення відбувалося у динамічній формі. Зацікавлені почули деякі твори із збірки “Шепіт Місяцю”, а також у Тернополі молода група “Думки вголос” виконала пісні на слова Бориса.
Звісно, у кожному місті були й свої нюанси. У Козові була більш пластова авдиторія, яка знає Бориса досить давно, тому вийшла більш відверта бесіда між автором і залом. А у Тернополі та Львові були різноманітні друзі, знайомі та й незнайомі авторові люди, тому багато часу зайняло індивідуальне спілкування до і після представлення.
Автор дякує всім, хто підтримував його у підготовці книги, хто допоміг у підготовці та проведенні представлення (Христина Качмарик, гурт “Думки вголос”, кафе “Меделін”, газета “Вільне життя”) та всім, хто прийшов на представлення.







