О 16.00 в Україні відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання на знак вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Після цього розпочалася загальнонаціональна акція «Запали Свічку пам’яті», під час якої мільйони українців запалюють свічки біля меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.У Києві проходять поминальні заходи за жертвами Голодомору 1932-1933 років.
Тлизько 5 тисяч осіб пройшли ходою від станції метро «Арсенальна» до Національного меморіалу жертв Голодомору, де відбулася панахиди, яку відслужив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. У панахиді також взяли участь представники Української греко-католицької церкви, Української автокефальної православної церкви та Римо-католицької церкви.
Акредитовані в Україні іноземні дипломати, активісти партій павого спрямування, представники ряду областей України засвітили Свічки пам’яті біля меморіалу.
На церемонії присутні колишні президенти України Леонід Кравчук та Віктор Ющенко з сім’єю, представники Київської міськдерждміністрації, народні депутати.
26 листопада Україна відзначає День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій.
У Львові жертв голодомору вшанували жалобним екуменічним молебенем біля пам'ятника Т. Шевченку та скорботною ходою до каплиці в пам’ять про загиблих біженців зі Східної України в голод 1947 року.
Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід присвячено, зокрема, вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.