У Тернополі проголошено про створення Тернопільсько-Зборівської архієпархії та митрополії УГКЦ
22 грудня Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) зачитав відповідний декрет під час Архієрейської Літургії, що проходить у кафедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці. Єпископа Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка іменовано та інтронізовано архієпископом та митрополитом Тернопільсько-Зборівської митрополії. Єпископ Василій, прийнявши митрополичу гідність, опікуватиметься Тернопільсько-Зборівською та Бучацькою єпархіями, а також греко-католицькими парафіями Хмельницької області.
Тернопіль став центром митрополії, а собор Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці - архієпархіальним і митрополичим собором Тернопільсько-Зборівської архієпархії та митрополії.
На Літургії були присутні 25 архиєпископів, митрополитів, єпископів з України та закордону, в тому числі архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський Нунцій в Україні, та приблизно 200 священиків. Чимало віруючих прибули на цю урочисту подію. Оскільки тернопільський катедральний храм не вмістив усіх віруючих, то її демонструють з допомогою великого екрана.
Рекомендовано до перегляду: