На створення спільного підприємства «Леокарт» для впровадження системи електронного квитка на всіх видах громадського транспорту Львова міська рада має виділити з бюджету 3,9 млн грн. Таким чином місто матиме 51% у статутному фонді підприємства. Про це 1 лютого повідомив начальник зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль.
Ще 3,8 млн грн у підприємство вкладе латвійська компанія «Ригас Карте», яку відібрали на конкурсі з визначення партнера-інвестора цього проекту. За таких умов «Ригас Карте» матиме 49% у статутному капіталі підприємства.Загалом, за інформацією С.Кіраля, для реалізації проекту з впровадження електронного квитка у Львові треба 41-42 млн грн. 28,5 млн грн із них планується взяти як кредит комерційного банку на 5-7 років під 15-17% річних, ще 5,5 млн грн – оплата за обладнання, яка може бути безвідсотково відтермінована.
С.Кіраль додав, що місто може контролювати підприємство не лише через переважну частку у статутному фонді і директора, але й через збори учасників товариства. «Їх може бути 7: 3 з одного боку і 4 з іншого. Від міста сюди можуть входити і представники виконавчої влади, і депутатського корпусу», - сказав він.
Начальник зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради заявив: «Об’єктивних підстав, щоб не приймати рішення про створення спільного підприємства, яке буде впроваджувати систему електронного квитка у громадському транспорті Львова я не бачу».
26 січня на сесії Львівської міської ради депутати вдруге не проголосували за е-квиток, вони проголосували за перенесення питання «Про створення ТзОВ «Леокарт» для впровадження та забезпечення функціонування системи справляння плати за проїзд з використанням єдиного електронного квитка».
Із приватними перевізниками у Львові провадять активні переговори щодо впровадження системи електронного квитка. Про це 1 лютого заступник начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Андрій Білоус.
А.Білоус зазначив: «Відповідальні підприємства, які мають велику частку власного транспорту, які зацікавлені у розвитку і подальшій праці на ринку перевезень у Львові, дуже реально підходять до цього. Є й такі, яких треба переконувати, відмовитися від праці з необлікованою готівкою є важко. Дискусія триває, і прогрес у ній є».
Заступник управління транспорту уточнив, що у договорах, які підписані з перевізниками наприкінці 2011 року, є «норма про те, що при зміні системи справляння плати за проїзд загалом у місті, перевізники зобов’язані переобладнати свої транспортні засоби для реалізації цієї системи».
Начальник управління інвестицій та зовнішньоекономічних відносин ЛМР Сергій Кіраль повідомив: «Комплект обладнання на один транспортний засіб у приватного перевізника коштувати не більше 2,5 тис. євро. Якщо перевізнику буде потрібно, то можна буде запропонувати розтермінування в оплаті на 1-1,5 роки через схему лізингу».
С.Кіраль додав, що загалом закупівлю і встановлення обладнання в транспортних засобах для обслуговування електронних квитків має, за проектом, здійснювати СП «Леокард», і повертати кошти на це від перевізників, отримуючи 15% від виручки з продажу квитків. «Всі видатки будуть вкладати у ці 15%», - уточнив він.
Зазначимо, перевізники Львова публічно висловлюють підтримку впровадженню системи електронного квитка.
Начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради Микола Жук заявляв, що введення електронного квитка не приведе до подорожчання проїзду у громадському транспорті Львова.