Галичина.Інфо

В Івано-Франківську відтворили бій УПА з НКВС

В Івано-Франківську відтворили бій УПА з НКВС В Івано-Франківську з нагоди Дня героїв у центральному міському парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка в неділю провели реконструкцію бою Української повстанської армії із загонами НКВС у західноукраїнському селі в 1946 році.

Як повідомили організатори проекту, його мета - відновити правдиву історію. Реконструкцію бою провели представники товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" з Львівської області та клубу військово-історичної реконструкції "Повстанець" із Києва.

Після відтворення бою ветерани УПА здійснили військовий салют на спомин про загиблих побратимів.
Потім їх запросили на святковий обід у міському парку. На центральній сцені парку відбувся святковий концерт.
У Меморіальному сквері на вулиці Мельника священики відправили панахиду на могилі, де поховано 262 в'язнів Станіславської в'язниці, розстріляних сталінським режимом у 1941 році.
Центральними вулицями міста пройшла урочиста хода громадськості під назвою "Марш слави УПА".
На Вічовому майдані відбулося урочисте віче, в якому взяли участь голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький, заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес.
У заходах взяли участь близько 300 ветеранів УПА з різних районів області, члени української скаутської організації "Пласт", представники місцевої влади, громадських і політичних організацій, жителі міста.

День героїв щорічно відзначається в останню неділю травня. У 1941 році Другий великий збір ОУН постановив святкувати 23 травня День Героїв, бо саме в травні пішли з життя „кращі сини України XX століття”: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В Івано-Франківську відтворили бій УПА з НКВС
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015