Галичина.Інфо

Литва виграла в "Газпрому" справу в міжнародному суді

Литва виграла в "Газпрому" справу в міжнародному суді Стокгольмський арбітражний суд відхилив вимоги російського ВАТ "Газпром" відшкодувати збитки від поділу литовської компанії Lietuvos dujos. Суд остаточно затвердив право литовського уряду ініціювати розслідування діяльності газової компанії у Вільнюському окружному суді і відхилив всі вимоги "Газпрому" про відшкодування шкоди.

Окрім того, суд ухвалив, що Московітська монополія не може забороняти уряду Литви піднімати в суді питання про відповідність керівників компанії займаним посадам.

"Це дуже позитивне рішення. Воно демонструє, що погрози "Газпрому" Литві міжнародним арбітражем та мільйонні збитки є необґрунтованим", - сказав міністр енергетики Литви Арвидас Секмокас.
В Міненергетики Литви відзначають, що рішення арбітражу ще раз свідчить про те, що питання про діяльність Lietuvos dujos і реалізації Третього енергетичного пакета ЄС в газовому секторі "Газпром" повинен вирішувати шляхом не арбітражу, а добровільних переговорів.

Своєю чергою у прес-службі "Газпрому" повідомили, що арбітраж задовольнив "більшу частину вимог "Газпрому".
"Стокгольмський арбітраж захистив права ВАТ "Газпром" як акціонера Lietuvos Dujos, визнавши початок розглядів в суді Вільнюса частковим порушенням договору акціонерів Lietuvos dujos", - йдеться в повідомленні.

"Газпром" як монополіст за поставками газу до Литви неодноразово виступав проти поділу Lietuvos dujos. Однак кількома місяцями раніше "Газпром" був змушений підписати угоду про роз'єднання Lietuvos dujos, що позначило кінець його домінування.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Литва виграла в "Газпрому" справу в міжнародному суді
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015