Канада пропонує ввести санкції проти представників режиму українського президента Віктора Януковича. Про це заявив Парламентський секретар міністра закордонних справ Канади Боб Дечерт. За словами Дечерта, Канада могла б відмовити у в’їзді особам, які зловживають владою, та заморозити їхні активи, пише сайт "Батьківщини". Обдумування подібних кроків відбувалося б в унісон тому, що пропонують Сполучені Штати, йдеться у статті Ukrainian Weekly «Ігри у «кішки-мишки» в Україні».
Окрім того, Дечерт запропонував, щоб Канада продовжувала працювати, але не ратифікувати угоду про вільну торгівлю з Україною, поки країна не повернеться на шлях до верховенства права.
У статті також наголошується, що «Янукович, чия основна політика полягає в тому, щоб зробити багатих багатшими (його сім’я швидкими темпами піднімається на саму верхівку) та тримати опозицію у в’язниці, схоже, впевнений, що Канада та інші демократії не спроможні його зупинити. Але вони повинні. Якщо вони не зупинять цей процес в Україні, це матиме наслідки для всього колишнього радянського простору. Погані уряди загрожують глобальному миру та безпеці, і це наша проблема, а не тільки України».
«Саме тому Канада разом з іншими демократіями стоятиме на варті 16 серпня, коли відбудеться чергове засідання з розгляду касаційної скарги Тимошенко», - йдеться у статті.