Колишній британський майор Рой Бейтс (Roy Bates), що 1967 року проголосив себе князем Сіленду Роєм Бейтсом, помер 9-го жовтня у віці 91 року в пансіонаті на південному сході Англії. Останні кілька років він страждав від хвороби Альцгеймера.Рой Бейтс, учасник Другої світової війни, був співзасновником піратської радіостанції "Радіо Ессекс". У 1966 році через проблеми з владою радіостанцію довелося закрити. Після цього майор у відставці перебрався на інший маншелловскій форт, де 2 вересня 1967 і оголосив про створення нової незалежної держави Сіленд.
Князівство Сіленд — самопроголошена офіційно невизнана держава, розташована на колишній військово-морській платформі Форт-Роуз, що використовувалася під час другої світової війни за 10 кілометрів від узбережжя поблизу міста Суффолк, що на сході Великобританії, за координатами (51° 53'40 «N, 1° 28'57»E). Сіландію було проголошено суверенним князівством 2 вересня 1967 року колишнім майором британської армії Педді Роєм Бейтсом, а сам Рой став князем новопроголошеної держави.
Незабаром у Бейтса спробували відняти владу, але атака під керівництвом провідника іншої піратської радіостанції була зустрінута "коктейлями Молотова". Пізніше князь і його син були заарештовані поліцією Великої Британії - Бейтса звинуватили в незаконному володінні зброєю. Однак суд відхилив позов до колишньому майору, а той порахував це визнанням незалежності своєї держави, а через сім років створив для прапор, герб і Конституцію Сіленду. У 1999-му році Рой Бейтс відрікся від своєї посади і передав владу синові, переїхавши в будинок престарілих у Великобританії.
"Мій батько був дуже розумною і активною людиною, він довгий час страждав від хвороби Альцгеймера, яку ненавидів. В останні роки він заледве впізнавав членів своєї сім'ї. Але його завжди пам'ятатимуть за створення піратського радіо, проголошення незалежної держави Сіленд, конфронтацію з Королівським військово-морським флотом Великої Брітаніі", - сказав син покійного Майкл Бейтс.