У Львові завершили реставрацію скульптури Меркурія на будинку на вул. Січових Стрільців, 3. Про це сьогодні, 13 листопада, розповіли учасники ініціативи «Врятувати Меркурія».«Від початку діяльності нашої ініціативи, львів’яни кидали свої пожертви у скриньку, купували квитки на наші заходи. Вони неначе голосували, що ця скульптура повинна бути врятована», – розповів учасник ініціативи «Врятувати Меркурія» Ростислав Паранько. Зібрали 43 тис. грн, із низ 23 тис. використали на розробку проектно-коштористної документації, 10 тис. використали на організацію, промоцію і ще 10 тис. залишилось для самої реставрації. 170 тис. грн надало німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.
«Сама скульптура була в дуже поганому стані. Вона зроблена із вапнякового каменю, але він руйнується через загазованість. Ця скульптура цінна тим, що збережені авторські елементи», - розповів голова ЛОО «Українського товариства охорони пам’яток історії та культури» Андрій Салюк.