Агентство з торгівлі та розвитку США (USTDA) виділило грант для компанії ДТЕК на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва сучасного енергоблоку Бурштинської ТЕС потужністю 800 МВт. Всього до 2030 року ДТЕК планує направити на комплексну модернізацію та нове будівництво енергоблоків до 20 мільярдів доларів США.У межах узятих на себе Україною зобов'язань щодо модернізації енергогалузі, а також її узгодження з екологічними нормами Європейського Енергетичного співтовариства, реалізація проекту дозволить повністю замінити чотири наявні застарілі блоки потужністю по 200 МВт, збудовані в 1960-ті роки. Будівництво нового блока також підвищить ефективність станції загалом і значно скоротить шкідливі викиди пилу, сірчистих і азотистих сполук, що сприятливо позначиться на екосистемі Івано-Франківської області, - повідомили ZAXID.NET у департаменті зв’язків з громадськістю компанії.
Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко зазначив: «Досвід співпраці з урядом Сполучених Штатів є значущою частиною розвитку ДТЕК. З 2008 року ми реалізуємо низку проектів із Агентством з міжнародного розвитку США (USAID) у галузі енергоефективності, боротьби з туберкульозом і розробки регіональних стратегій сталого розвитку».
«Це перший подібний проект в Україні. Будівництво нового сучасного енергоблока радикально поліпшить екологічну ситуацію в місті Бурштин», - додав він.
Компанія планує використовувати отриманий досвід під час будівництва нових енергоблоків і на інших станціях компанії, підвищуючи їхню ефективність й екологічну безпеку.