Галичина.Інфо

На Львівщині встановили пам’ятник на місці загибелі повстанців

На Львівщині встановили пам’ятник на місці загибелі повстанців У селі Гута Сокальського району на Львівщині освятили пам’ятний знак на місці загибелі крайового провідника «Діброви» та десятьох вояків УПА. Пам’ятник встановили згідно з Програмою обласної ради із вшанування місць загибелі та поховань борців за незалежність України. Водночас, під час сесії Сокальської районної ради, відбулося урочисте вручення почесних відзнак "70-річчя створення УПА" ветеранам національно-визвольної боротьби українського народу. Згідно з розпорядження голови Львівської обласної ради такі нагороди отримали 35 жителів Сокальського району.

Трагедія в с. Гута сталися у квітні 1946 року – тоді ця територія належала Польщі. У Шмітківському лісі, що біля села, підрозділ держбезпеки соціалістичної Польщі оточив криївку, в якій перебувало 11 повстанців на чолі з командиром на псевдо „Діброва”. Після бою тіла повстанців відвезли у село Варяж і там поховали. Один із вояків, Василь Михальчук, залишився живим. Переживши тортури в комуністичних концтаборах, він повернувся на рідну землю і розповів про ті трагічні події.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На Львівщині встановили пам’ятник на місці загибелі повстанців
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015