У Львові розпочали реалізацію нового проекту «Підземне місто» - туристичного маршруту підземеллями старої частини міста. На цей проект Європейська комісія виділила грант більше 400 тис. євро.Під землю туристи потраплятимуть біля пам’ятника Іванові Федорову та Успенської церкви. Далі їх вестимуть у квартал біля Домініканського собору, до пивниць будинків на площі Ринок та підвали ратуші, де планують розмістити тематичну експозицію, щоб турист відчув себе у середньовічному Львові. Потім маршрут пролягатиме до підземелля єзуїтів. Також туристів хотіли б повести до підземної набережної Полтви, а вийти біля Оперного театру, але сполучень між цими об’єктами немає.
«Треба провести на тій ділянці археологічні дослідження і прокласти тунелі, такі як ми попередньо запроектували», - розповів доцент кафедри архітектурного планування «Львівської політехніки» Микола Рибенчук.
Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко розповіла, що в межах цього проекту були вже підготовчі роботи, зокрема обстеження пивниць.