У суботу, 6 квітня, у Тернополі відбулися символічні похорони колеса. Водії пом’янули всі транспортні засоби, знищені поганими дорогами. Спершу понад півсотні автомобілів проїхали колоною з мікрорайону «Дружба» до центральної площі Тернополя – Театрального майдану. На машинах були чорні стрічки та наклейки з написом «Податки є – доріг немає». Під траурну музику символічні домовини з колесами принесли до облавтодору, міської ради й облдержадміністрації. Учасники процесії йшли з квітами й фотографією «покійника» у чорній рамці. Біля кожної з установ водії залишили домовини у вигляді темної підставки з понищеним на дорожніх вибоїнах колесом і траурні вінки. Активісти зачитували звернення до влади та дорожніх служб з вимогою зробити якісний ремонт автошляхів, аби щороку навесні зі снігом не сходив і асфальт. Для прикладу навели досвід Польщі, яка теж потерпала від снігопадів і перепадів температур, однак дороги там хороші.
«Ми хочемо нагадати нашим посадовцям, що їхній обов’язок – утримувати автошляхи в належному стані. Кожен водій, який сідає за кермо, сплачує на це податки. Натомість через велетенські ями на тернопільських дорогах доводиться постійно витрачати чималі гроші на ремонт автомобілів. Їздити просто неможливо», – зазначив під час виступу представник Тернопільської міської громадської організації «Racing Team Ternopil» Віталій Гринда.
Водії також вимагають в облавтодору відзвітувати, скільки коштів було отримано та витрачено на ремонт доріг за попередні два роки.
Заступник начальника служби автомобільних доріг області Петро Вільчинський, який вийшов до учасників акції, зазначив, що дороги відремонтують за сприятливої погоди.
«Ми вже почали працювати, але зараз нам заважають погодні умови. Якщо будемо асфальтувати в дощ, журналісти покажуть це на всю Україну. Якщо чекатимемо, все одно покажуть. Ми тепер заручники ситуації», – зауважив Петро Вільчинський. Поганий стан доріг він також пояснив недостатнім фінансуванням, додавши, що торік на ремонт автошляхів області було витрачено 172 млн грн.
Похорони колеса в Тернополі влаштували місцеві організації автомобілістів. Акцію називають попереджувальною і обіцяють продовжувати протестні дії, поки дороги області не стануть безпечними для водіїв і транспорту.