З 15 вересня цього року українці зможуть отримувати безкоштовні довгострокові візи у Польщу. Про це на своїй сторінці в Twitter написав міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.За його словами, із зазначеної дати набуває чинності угода між Україною і Польщею про скасування плати за оформлення віз. «Так що ці візи будуть безкоштовними. У 2011 їх видали десь 200 тисяч. За 20 євро за візу – економія для українців близько 4 млн євро на рік», – написав глава українського МЗС. Треба зазначити, що йдеться лише про національні візи. Національна віза передбачає довгострокове перебування у країні – більше 3-х місяців, але не більше одного року. Нині вона коштує 20 євро.
8 серпня Україна і Польща підписали Угоду, згідно з якою українці зможуть їздити в Польщу безкоштовно строком від 3-х місяців до року. Раніше Україна домовилася про лібералізацію візового режиму з Кіпром. Суть спрощення буде полягати в тому, що документи на одноразову національну візу можна буде подавати онлайн. «В посольство йти не треба, віза стає електронною та безкоштовною», – підкреслив Грищенко.