На Прикарпатті компанія з данськими інвестиціями «Даноша», яка на сьогоднішній день є одним з найбільших свиногосподарств в Україні, ввела в експлуатацію перший біогазовий завод. Завод працює у селі Копанки Калуського району.На об’єкті щодня перероблятиметься 400 тонн відходів свинокомплексу, в результаті чого господарники будуть отримувати в середньому 4 млн куб. м газу, 10 млн кВт/год. теплової енергії та 9,5 млн кВт/год. електроенергії упродовж року. Лише ця установка дасть можливість економити біля 1,5 мільйонів кубічних метрів газу на рік.
«Відходи з ферми змішуватимуться з іншими: соломою, зіпсованим зерном, - розповідає про технологічні процеси майстер цеху біогазу Іван Кальковець. – Це як біомаса піддаватиметься ферментації, внаслідок чого метанотворчі бактерії «поїдатимуть біомасу» і вироблятимуть біогаз». Процес відбуватиметься за відсутності кисню і при температурі +39 градусів. Під час ферментації знищуватимуться патогенні мікроорганізми. Серед інших переваг біогазового виробництва – зведення до мінімуму запаху відходів тваринництва, оптимізація їх використання у ролі цінного добрива, зменшення впливу на навколишнє середовище за рахунок обмеження викидів парникових газів.
Відпрацьовані після газової установки відходи у вигляді торфу поступатимуть на поля, що дасть можливість підживити землі, які потребують органіки.
ТзОВ «Даноша» має виробничі потужності у селах Копанки, Лука, Вилки Калуського району, Тустань, Лани Галицького району. Утримують 125 тисяч голів свиней.
Компанія «Даноша» планує відкриття на Івано-Франківщині ще трьох біогазових заводів. Перший з них господарники розраховують запустити в дію у 2015 році. Він працюватиме у с. Тустань Галицького району.