Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) обурені жорстокими нападами українських спецпідрозділів на журналістів, які висвітлювали масові протести у Києві.«Просто жахливо було бачити таке широкомасштабне насильство щодо журналістів та відверту зневагу до їх життя і прав. Цим зверненням ми висловлюємо слова підтримки нашим організаціям - Незалежній медіа-профспілці України та Національній спілці журналістів України і висловлюємо солідарність з усіма, хто працює в медіа-сфері в цей трагічний період», – наводить прес-служба Незалежної медіа-профспілки України слова президента МФЖ Джима Бумели.
Він закликав український уряд контролювати дії міліції та гарантувати, що ці жорстокі напади будуть належним чином розслідувані, а винуватці постануть перед судом.
«Ми дуже обурені тим рівнем насильства проти журналістів, які висвітлювали події в Україні. Нам зрозуміло, що це було спробою використати страх і насильство, щоб залякати ЗМІ в Україні та знищити свободу слова. До такого не можна ставитися толерантно, і ми вимагаємо захисту свободи слова і безпеки журналістів у країні», – заявив президент ЄФЖ Могенс Блічер-Б’єррегард.
Додамо, що під час акцій протесту в Києві постраждали понад 40 українських та іноземних журналістів.
Заступилася за журналістів і представник ОБСЄ із свобод ЗМІ Дуня Миятович, яка на своїй сторінці в соціальній мережі Twitter написала, що ОБСЄ засуджує побиття журналістів під час мітингу в Києві.