На початку травня частина спецпризначенців Львівщини (працівників колишнього батальйону «Беркут») відмовились їхати на схід України, аби там охороняти громадський порядок. За фактом відмови в обласному УМВС призначили службове розслідування. Зрештою, 32-х львівських спецпризначенців (колишній «Беркут»), які відмовились їхати на схід України для охорони громадського порядку, після службового розслідування звільнили з лав міліції. Про це сьогодні, 8 травня, на прес-конференції повідомив начальник обласного штабу міліції Юрій Гладун. За його словами, «ті, що відмовились, пояснювали свої рішення побутовими обставинами: діти малі, жінка не пускає, деякі хотіли, щоб їм за це окремо доплачували».Водночас, як повідомила речник обласного управління міліції Світлана Добровольська, серед правоохоронців Львівщини є достатньо патріотів, які готові їхати в гарячі точки України та виконувати там свої професійні обов’язки. «Майже щодня наші працівники їдуть у ці регіони, аби нести там службу», – зазначила речник. Вона також додала, що обласне управління міліції уникає широкого розголосу довкола цієї теми, намагається не уточнювати кількості добровольців, аби уникнути зайвих спекуляцій.