У неділю, 22 червня, небайдужі львів’яни, представники міської та обласної влади, представники духовенства та активісти громадських організацій помолилися та поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичних репресій.Нагадаємо, відступаючи від німецької армії, НКВДисти замордували у тюрмах тисячі політичних в’язнів на Західній Україні. Лише у Львові було 4 тюрми НКВС. Тут було закатовано і знищено близько 4 тис. політичних в’язнів. Упродовж червня – липня на західноукраїнських землях було знищено близько 22 тис. політичних в’язнів. Їх хоронили переважно у братських могилах. Пошуки деяких із них тривають і досі.