
Близько 200 тисяч чоловік у північно-східному австралійському штаті Квінсленд евакуйовані або відрізані від "Великої землі" повінню, яку міністр фінансів штату Ендрю Фрейзер назвав "всесвітнім потопом".
У неділю надійшло повідомлення про першу жертву: потонула жінка-водій автомобіля, змитого бурхливим потоком з дороги. Ще дві особи рахуються що пропалими безвісти.
Стихійне лихо охопило понад 20 населених пунктів на території, що перевищує за площею Францію. Найбільший з них - Рокхемптон з населенням 77 тисяч чоловік, де повінь, згідно з прогнозами, посилиться і триватиме ще щонайменше два тижні.
Два населені пункти - Теодор і Кондамін - повністю евакуйовані. В інші місця продовольство і предмети першої необхідності доставляються вертольотами. У деяких випадках владі довелося вдатися до примусової евакуації.
Причиною стала небувала дощова весна, що припадає у південній півкулі на кінець року. Шість річок вийшли з берегів.
Влада Австралії та Квінсленда поки що утрудняється хоча б приблизно оцінити заподіяні збитки, але очевидно, що рахунок піде на мільярди доларів.
Величезних втрат зазнали головні галузі економіки штату - гірничовидобувна індустрія, сільське господарство і туризм. Знищено дороги та інші об'єкти інфраструктури. Великі витрати знадобляться для надання допомоги потерпілим.
Королева Єлизавета II, яка згідно з конституції є главою Австралії, висловила "щире співчуття" жертвам стихії.