
Потужний землетрус, що стався вчора в Японії, призвів до аварії на атомній електростанції на сході країни. За останніми даними, радіаційний фон в районі АЕС Фукусіма-1 в десятки разів перевищує норму. За останніми повідомленнями, на станції стався вибух, кілька осіб поранені.
Причиною вибуху, який стався 12 березня на АЕС Фукусіма-1 в Японії, стала відмова насосної установки, яку робітники використовували для охолодження реактора. Японські чиновники наголосили, що вибух стався не в самому реакторі, і серйозних ушкоджень захисна оболонка реактора не отримала.
Проблеми виявлені й на АЕС Фукусіма-2. Влада евакуювала 45 тисяч мешканців 10-кілометрової зони навколо електростанцій.
Уряд Японії повідомив сьогодні вранці, що число жетв землетрусу і викликаного ним цунамі перевищить, ймовірно, 1000 чоловік. На півночі і сході країни багато руйнувань.
Хвилі цунамі після землетрусу досягли узбережжя кількох країн Північної та Південної Америки, Океанії, а також московітських регіонів, зокрема Курил.
12.03.2011 - 21:50Японія в суботу поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про те, що в результаті вибуху на АЕС Фукусіма-1 радіаційний фон в районі аварії перевищив допустиму норму.
Аварії була присвоєна четверта ступінь тяжкості за діючою наразі семибальною шкалою.
Згідно з визначенням МАГАТЕ, це - аварії, які «мають локальні наслідки», такі як невелике перевищення рівня радіаційного фону.
МАГАТЕ повідомляє, що влада Японії поширюють серед населення постраждалих районів йодовмісні препарати, які сприяють виведенню з організму радіації.
Жителі населених пунктів поблизу АЕС були вчора евакуйовані.
Нагадаємо, за даними компанії Tokyo Electric Power, о 15:36 (10:36) на АЕС у Фукусіма після сильного підземного поштовху пролунав вибух, після чого з'явилося задимлення.
Причиною вибуху, що стався 12 березня на АЕС Фукусіма-1 в Японії, стала відмова насосної установки, яку робітники використовували для охолодження реактора.