Компанія-оператор аварійної японської АЕС Фукусіма-1 TEPCO за підсумками повторних замірів радіації у воді другого енергоблоку АЕС повідомила, що рівень радіації перевищує норму в 100 тисяч разів.Раніше в неділю фахівці, які проводили виміри, повідомили, що рівень вмісту радіоактивного йоду у воді на другому реакторі перевищує норму в 10 мільйонів разів. Люди, які проводили роботи на реакторі, були евакуйовані.
Однак Комісія з ядерної безпеки Японії та Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA) висловила сумнів у точності підрахунків і попросила TEPCO провести їх ще раз.
Увечері TEPCO визнала помилковість цифри в 10 мільйонів. За даними компанії, "у процесі аналізу виникли проблеми". Були узяті нові проби води.
Триває робота над визначенням рівнів радіації в пробах води з третього реактора.
Існують побоювання, що дуже високий рівень радіації у воді зробить негативний вплив на операції з відновлення системи охолодження реакторів і басейнів витримки, зазначає Кіодо.
Потрапляння плутонію в ґрунт в районі АЕС не зафіксовано, заявив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано.
Тим часом, японці вийшли на демонстрації з вимогою закрити АЕС у Фукусімі. Більше тисячі людей зібралися біля головного офісу енергетичної компанії-оператора аварійної станції Tokyo Electric Power. Учасники акції вимагають закриття всіх АЕС у країні, які побудовані без захисту від землетрусів і цунамі.
Крім того, як передає РІА-Новини, люди закликають уряд і компанію перейти на альтернативні джерела енергії і відповісти за аварію.
Численні аварії на Фукусімі почалися після руйнівного землетрусу в Японії, яке відбулося на північному сході країни 11 березня. Підземні поштовхи викликали цунамі заввишки десять метрів, знищило кілька міст.
За даними поліції, кількість жертв стихії перевищила 10,8 тисяч осіб.