
Нові версії смартфону iPhone і планшета iPad оснащуватимуться "електронним гаманцем". Про це заявив глава консалтингової компанії Envisioneering Group Річард Догерті.
Очікується, що моделі, представлені 2011 року, оснащуватимуться модулями ближнього радіозв'язку за технологією Near-field communication. Таким чином, власники портативних пристроїв Apple зможуть використовувати їх для оплати послуг і товарів за допомогою спеціальних терміналів, також оснащених модулями NFC.
Apple також запустить власний сервіс для електронної оплати. У користувачів з'явиться можливість відкрити електронний рахунок Apple, поповнювати його і здійснювати оплату за його допомогою.
До Apple власні смартфони з чіпами NFC уже представили низка великих компаній. Так, першу модель Nokia з подібним чіпом випущено ще 2008 року. Технологію NFC також підтримує смартфон Google Nexus S, представлений у грудні 2010 року.