
Міністерство Внутрішніх справ Італії оприлюднило дані щодо поданих запитів на працевлаштування іноземців в рамках Декрету про врегулювання трудових потоків 2010-2011 років. Реєстрація роботодавців тривала з 17 грудня, а подання вже заповнених запитів відбувалося, в залежності від категорії та національності робітника, 31 січня і 2-3 лютого.
Загалом за 3 дні, відведені на цю процедуру, було подано 392 677 запити. Як повідомлялося, загальна квота становила близько 100 000 осіб. Тобто кількість запитів в 4 рази перевищила наявні квоти.
Кількість запитів поданих на працевлаштування громадян України склала 17 424. Це майже в десять разів більше від квоти виділеної для України — 1800. Тобто зможе легалізуватися лише кожен десятий українець, з тих хто подав документи.
Основними недоліками цьогорічного Декрету є дуже малі квоти для основних національностей іммігрантів, в тому числі для українців, а також неврахування професійної зайнятості окремих етнічних груп. Як відомо, більшість українців працює по догляду за хворими та домогосподарками, але вони не мали права подавати документи на цю категорію робітників. Натомість, на працевлаштування громадян Китаю у сфері домашньої праці подано 32 598 запити, хоч загально відомо, що китайці в Італії працюють в торгівлі і на виробництвах і аж ніяк не доглядають за хворими.
Декрет про врегулювання трудових потоків є практично єдиною можливістю легалізуватися для іноземців, котрі вже працюють “на чорно” в Італії.