У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві завершилася церемонія введення на престол новообраного глави УГКЦ владики Святослава (Шевчука). Своє предстоятельське служіння владика Святослав розпочав Молитвою входження на первосвятительський престол.Як повідомляє офіційний веб-портал УГКЦ, церемонія почалася хресним ходом о 9:45 за київським часом. Процесія, очолювана хрестом і хоругвами, рушила від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до головного храму греко-католиків у Києві - Патріаршого собору Воскресіння Христового.
До церемонії інтронізації прибули біля 60 ієрархів УГКЦ та інших Східних католицьких церков, зокрема єпископи Мелхітської греко-католицької церкви на чолі з Патріархом Антіохії Григорієм ІІІ (Лагамом), Секретар Конгрегації для Східних церков Архиєпископ Кирил Василь, Апостольський Екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії Преосвященний Владика Юрій (Джуджар), Архиєпископ Пряшівський для католиків візантійського обряду Високопреосвященний Владика Іван (Баб'як), архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської греко-католицької Церкви.
Під час інтронізації архієпископ Львівський Ігор (Возняк), який до звершення інтронізації виконував обов'язки адміністратора УГКЦ, передав владиці Святославу патріарший жезл і митру (головний убір). Своє предстоятельське богослужіння владика Святослав почав молитвою входження на престол.
Центральним літургійним моментом інтронізації, за візантійською традицією, є обряд посадження на гірське сідаліще, під час якого митрополити і старші єпископи тричі зводили владику Святослава на престол глави УГКЦ, верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського, єпископа Кам'янець-Подільського.
На завершення владика Святослав проголосив своє перше патріарше слово. Нового главу УГКЦ надалі літургійно будуть величати як патріарха.
Перша прес-конференція глави УГКЦ блаженнішого Святослава (Шевчука) відбудеться у вівторок, 29 березня.