Препарат з екстрактом марихуани вперше дозволений в Чехії - Державний інститут з контролю над ліками (SUKL) зареєстрував перше в Чехії ліки, які місять витяжку з конопель. Спрей, що містить канабіноїди, призначений для лікування пацієнтів, які страждають на розсіяний склероз."Чехія дозволила пацієнтам із серйозними захворюваннями використовувати для лікування екстракт конопель. Це перший крок до медичного використання в Чехії канабіноїдів", - сказав директор Державного інституту з контролю над ліками Мартін Бенеш.
Офіційну реєстрацію препарату з екстрактом марихуани привітали медики. Зі слів директора центру з лікування розсіяного склерозу празької клініки VFN Єви Гаврдової, поява нових ліків - "це крок вперед у лікуванні тяжкохворих пацієнтів".
Новий препарат з екстрактом марихуани для хворих буде виписувати виключно лікар, який проводить спостереження.
Нагадаємо, в травні 2010 року у Вашингтоні легалізували медичне використання марихуани.
Американські вчені стверджують, що екстракт конопель пригнічує симптоми розсіяного склерозу. А фармацевти компанії GW Pharma підтверджують його ефективність при лікуванні шизофренії, діабету і раку.