Американські військові відкрили греблю на Міссісіпі, щоб уникнути затоплення великих міст. Вода заливає мільйон гектарів земель.У США інженери відкрили шлюзи в штаті Луїзіана і затопили понад мільйон гектарів земель, щоб запобігти повені у великих містах в нижній течії річки Міссісіпі.
Вперше за останні 38 років було відкрито канал для скидання паводкових вод Морганза (завдовжки 32 км), що зменшило тиск на греблі, які захищають міста Батон-Руж і Новий Орлеан.
За словами представників влади, в іншому випадку Новий Орлеан був би похований під 6-метровим прошарком води.
Близько 25 тисяч людей евакуювали з території, що підлягає затопленню. Очікується, що кілька тисяч будинків будуть затоплені, хоча більша частина скинутої води опиниться в болотах і місцевих озерах.
"Я заявляю нашим людям - затримуватися не треба. Вивезіть все цінне. Подумайте, куди поїхати", - сказав губернатор Луїзіани Бобі Джиндал.
Роботи з відкриття шлюзів проводив інженерний корпус армії США, який несе відповідальність за регулювання води в річці.
Наразі рівень води в Міссісіпі є найвищим за останні кілька десятиліть. На початку тижня місто Мемфіс в штаті Теннесі було частково затоплене паводковими водами.
Вище за течією річки вже були повені, але, за даними влади, повінь в Луїзіані – найбільша з 1927 року.