Перший міністр Шотландії Алекс Салмонд заявив, що в разі отримання незалежності від Великобританії Шотландія могла б перейти на валюту євро. Як повідомляє Reuters, Салмонд розкритикував британського прем'єра Девіда Кемерона за його позицію на недавньому саміті ЄС, де Кемерон відмовився створювати з іншими країнами ЄС новий фіскальний режим, покликаний посилити фінансову дисципліну і врятувати євро.В ефірі радіостанції Бі-бі-сі голова правлячої Шотландської національної партії заявив, що перехід Шотландії на євро може бути здійснений в довгостроковій перспективі. При цьому повинні будуть скластися відповідні економічні обставини, а також має бути згода шотландських громадян.
"Ми підемо на це тільки в разі референдуму, тому що це суттєва зміна конституційної норми", - сказав Салмонд.
Раніше він звертався до Камерона з вимогою проконсультуватися в адміністрацій Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії, перш ніж озвучувати позицію офіційного Лондона на зустрічі в Брюсселі.
Як повідомлялося, в травні Шотландська національна партія вперше за десятирічне існування місцевого парламенту отримала абсолютну більшість депутатських місць і отримала можливість вперше сформувати уряд більшості.
Відразу ж після перемоги на виборах Салмонд пообіцяв провести референдум про незалежність Шотландії.