У Львівській області назріває черговий скандал навколо меморіалу радянським воїнам. Знести пам'ятник червоноармійцям разом з братською могилою в центрі містечка Турка в Карпатах вирішили місцеві депутати на сесії міськради 4 квітня 2012 року. Останки воїнів Другої світової війни вирішили перепоховати на цвинтарі.Відповідне рішення було прийнято «з метою упорядкування центральної площі міста». Згідно із документом, Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» повинно провести дослідження ймовірного місця поховання воїнів радянської армії, а у випадку виявлення останків солдат – провести ексгумацію людських останків і перепоховати на кладовищі по вул.А.Шептицького в м.Турка.
Зазначимо, що за відповідне рішення проголосувало 24 депутати, проти – 1. Додамо, що за інформацією ЦВК у Турківській міській раді є 30 депутатів: 7 від «Нашої України», по 4 від Партії захисників Вітчизни та ВО «Свобода», по три від «Батьківщини» та «Фронту Змін», по 2 від партії «Відродження», Партії регіонів, СПУ та Української соціал-демократичної партії і один депутат він НРУ.
Це рішення розкритикували депутати Держдуми Московії. Зокрема, частина фракції Единая Россия закликала Верховну Раду не допустити знесення пам'ятного знака.
"Депутати Держдуми РФ виходять зі зверненням до своїх колег з Верховної Ради про неможливість прийняття рішень, подібно до того, що було прийнято депутатами міськради невеликого карпатського містечка Турка у Львівській області", - цитується в повідомленні голови комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Ірини Ярової.