Олімпійські Ігри в Лондоні офіційно стартували "Островами див"
У Лондоні церемонією "Острови див" офіційно стартували ХХХ Олімпійські Ігри. Деякі олімпійські змагання вже тривають із середи, але саме на цій церемонії їх оголосила офіційно відкритими британська королева Єлизавета ІІ.
Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Рогге сказав на церемонії, що "спорт фактично повертається додому, оскільки саме тут зародились основи спорту". На стадіоні зачитали олімпійську присягу від імені спортсменів, суддів та тренерів. За церемонією на стадіоні спостерігали близько 80 тисяч людей. Як вважають, телеаудиторія у цілому світі складала близько мільярда людей.
Олімпіада триватиме із 27 липня по 12 серпня. Лондон - єдине місто, яке приймало сучасні Олімпійські Ігри тричі.
Олімпійський смолоскип, який до цього 70 днів мандрував Британією, заніс на стадіон легендарний британський олімпійський чемпіон Стів Редгрейв і передав його сімом молодим атлетам, які запалили ще шість смолоскипів і вогонь ХХХ Олімпійських Ігор.
Подробиці відкриття, в якому серед інших взяли участь британські музиканти, зірки кіно та театру, тримали у таємниці до останнього моменту. Церемонію відкриття на Олімпійському стадіоні готував режисер "Мільйонера з нетрів" Денні Бойл. Режисер присвятив виставу 15-м тисячам добровольців, які візьмуть у ньому участь. Пан Бойл сказав, що відчував перед церемонією "хвилювання" і переживав за всіх волонтерів-учасників.
День відкриття Олімпіади розпочався о 08:12 за британським часом, коли по всій країні протягом трьох хвилин дзвеніли дзвони. Серед них – і лондонський Біґ-Бен, який востаннє звучав так довго в день похорону короля Георга VI в 1952 році.