Орден Вранішнього Сонця, Золоті промені із розеткою отримав доцент, викладач японської мови «Львівської Політехніки» Мирон Федоришин за визначні досягнення у викладанні та дослідженні японської мови. Такої премії удостоюються щороку лише сорок людей в усьому світі, що мешкають поза межами Японії.Мирон Федоришин першим написав підручник українською для вивчення японської мови, до того вчили лише російською. Науковець переклав чимало творів японської літератури, а його студенти нині - відомі перекладачі. Майже півстоліття віддав цій справі. Нині працює у Львівській політехніці, а також веде курс для усіх охочих вивчити мову країни Сонця, що сходить. Орден від Імператора вручили з нагоди 20-річчя дипломатичних відносин між Україною та Японією. Тому Мирон Федоришин вважає, що ця нагорода не його, а є визнанням усього українського народу. «Я лише один із мільйонів представників того народу, якого імператор Японії хотів відзначити. І в цій нагороді в тексті написано, що це громадянину України, то це є нагорода для всієї України, для розвитку глибших, тісніших стосунків», - сказав Мирон Федоришин.