Галичина.Інфо

У Львові в Природничому музеї експонують мамонта і носорога

У Львові в Природничому музеї експонують мамонта і носорога Після двадцятирічної перерви Природничий музей таки відкрили. Перша виставка - з регіону села Старуня, що на Передкарпатті. Тут і мамонт, і навіть волохатий носоріг.

Аби потрапити на довгоочікувану виставку, обов’язково потрібно взути бахіли. І лише тоді відкривається історія. Історія території, де й сьогодні діє єдиний в Карпатському регіоні грязьовий вулкан. З його кратерів періодично вивергається то нафта, то соляна ропа. Адже ще в дев’ятнадцятому столітті Старуня разом з Бориславом, Трускавцем та Дзвенячем пережила нафтодобувну лихоманку.
«В одній з таких копалень у 1907 році робітники наткнулися на тушу великої тварини, яку спочатку прийняли за вола, шкуру порізали позабирали собі на постоли, а решту подробили, повикидали на відвал. Пізніше хтось з інженерів зауважив, що кості надто великі - то не може бути віл. Звернулися до науковців. Приїхали львів’яни, краків’яни – з’ясували, що то не віл - а мамонт», - розповів куратор виставки "Мандрівка в минуле" Андрій Бокотей.
А за місяць науковці натрапили на іншого дивного звіра - це вже був волохатий носоріг, який жив понад 20 тисяч років тому.

«Ця виставка зроблена на кошти музею, наразі. Той грант, який ми виграли (у десять мільйонів гривень від фонду Ахметова "Розвиток України"), він ще не задіяний. Він буде задіяний у 2013 році після підписання генеральної угоди», - пояснив директор Природничого музею Юрій Чорнобай.
Проте ця виставка - крок уперед. А місто вже чекає на наступний, до Дня Львова.
«Якщо би ви ще зробили нам такий подарунок разом зі святим Юрієм і відкрили другу експозицію... І так поступово-поступово, щоб ми зробили наш музей одним з найкращих у Львові і в Україні. Щоб кожен турист, який до Львова приїжджає - а це сотні, тисячі й мільйони - щоб всі приходили сюди. У вас вже ж білети платні, правда? От ви порахуйте, 10 гривень коштує квиток, мільйон туристів прийде.. на 10 гривень - ще 10 мільйонів можете заробити», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Музей привідкриває завісу: з наступного року завдяки гранту спільно з парком «Знесіння» проводитимуть цікаві природничі тури.
«Пробувати робити якісь акції природничо-освітні для школярів, для дітей. Або просто там "тур вихідного дня". Тобто всі знають, що в неділю на території парку проводиться така-то акція Природничим музеєм. І туди люди просто приходять провести свій вихідний день.», - розповіла головний зберігач фондів Природничого музею Наталя Дзюбенко.
Натомість цю виставку залишать відкритою для цікавих дослідників на півроку.

Дні та години роботи виставки: вівторок-неділя, 11.00-18.00 год. Ціна квитка: повний – 10 грн., пільговий – 5 грн.
Сайт державного Природознавчого музею НАН України: museum.lviv.net/ua/index.php.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові в Природничому музеї експонують мамонта і носорога
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015