Галичина.Інфо

Триває відбудова Білого Слона

Триває відбудова Білого Слона Цьогоріч розпочнеться третій етап робіт з відбудови довоєнної астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, що в українських Карпатах. За кошти, виділені польським міністерством культури, проведуть роботи з облаштування ротонди обсерваторії, а в головному корпусі відтворять сходову клітку.

Проект відбудови обсерваторії є складовою частиною концепції створення Міжнародного центру зустрічей академічної молоді в Галицьких Карпатах. Обсерваторія має передовсім виконувати навчальні функції для студентів з Польщі та України, а також інших країн. Студентські практики будуть тут проходити молоді астрономи, біологи та ботаніки. Участю в проекті зацікавлений також Польський гідрометеорологічний інститут. Рівночасно відбудована обсерваторія буде гірською студентською базою.

Ініціаторами та реалізаторами цієї ідеї є Варшавський університет та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника в Івано-Франківську.

Торік підготували головний корпус об’єкту, зокрема замурували більшість віконних та дверних прорізів, а також відтворили конструкцію даху та саму мідну покрівлю. У 2013 р. планують виконати роботи з облаштування ротонди, яка колись увінчувалась розсувним куполом обсерваторії, та відтворити сходову клітку головного корпусу будівлі. Польське міністерство культури виділило на ці роботи 110 тис. злотих, тривають переговори з потенційними польськими та українськими благодійниками.

План цьогорічних та оцінка торішніх робіт були темою робочої зустрічі, яка з 25 по 26 квітня відбувалася в гірському курорті Татарів (Івано-Франківська область). Польські та українські експерти позитивно оцінили минулорічні роботи, які цього року була нагода перевірити у зв’язку з вкрай складними погодними умовами.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Триває відбудова Білого Слона
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015