Галичина.Інфо

До Шевченківського гаю перевезли столітній костел

До Шевченківського гаю перевезли столітній костел У львівському Шевченківському гаю – новий експонат. Римо-католицький костел привезли із села Язлівчик Бродівського району.

Два роки тому костел у Язлівчику був у жахливому стані. Пам’ятка початку ХХ століття за радянських часів була складом, тому геть занепала. Відтак поляки запропонували, щоб місцева громада віддала костел. Тоді ж люди висловилися – не мають нічого проти. Польський уряд виділив півмільйона злотих, і фахівці Гданської політехніки минулого року взялися розбирати і перевозити пам’ятку до львівського скансена. Протягом літа костел збирали на території Шевченківського гаю. За літо встигли відбудувати майже всю конструкцію. Половину дерева довелося замінити на нове. Тепер протягом тижня кластимуть ґонт. Польські фахівці кажуть, що ця пам’ятка має унікальну архітектуру, бо старі костели ніколи не мали таких круглих вікон, незвичні також пропорції. Роботи хочуть закінчити за місяць, якщо дозволить погода.

Рекомендовано до перегляду:

» » » До Шевченківського гаю перевезли столітній костел
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015