Сьогодні, 2 грудня, відкрили найбільший автомобільний пункт пропуску на українсько-польському кордоні – «Грушів-Будомєж». Участь у відкритті пункту пропуску з українського боку взяли голова Львівської ОДА Олег Сало, голова Державної прикордонної служби Микола Литвин та посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський. З польського боку – воєвода Підкарпатського воєводства Малгожата Хомич-Смігельська, генконсул Республіки Польща у м. Львові Ярослав Дрозд.Раніше планувалося, що відкриття пункту пропуску відбудеться 2 грудня за участю президентів України та Польщі, а останніми днями очікувалося, що пункт пропуску відкриють віце-прем’єри обох країн, однак їх також не було. На запитання журналістів, чи відсутність чиновників вищого рангу на відкритті пов’язана з теперішніми подіями в Україні Маркіян Мальський відповів: «в житті все тісно взаємопов’язано».

Українську делегацію на під’їзді до пункту пропуску «Грушів-Будомєж» очікувала демонстрація з кількох десятків мешканців навколишніх населених пунктів, які мали із собою транспаранти з гаслами проти влади Віктора Януковича, а також про незадовільний стан доріг.
Обидві сторони під час брифінгів для преси наголосили на важливості відкриття цього пункту пропуску для українсько-польських відносин. Зокрема, голова Державної прикордонної служби Микола Литвин сказав, що йдеться про надзвичайно важливу подію.
Генконсул Республіки Польща у м. Львові Ярослав Дрозд, своєю чергою, сказав, що йдеться про найбільший пункт пропуску між Україною та Польщею, який збільшує пасажиропотік між двома країнами на 15%.
Нагадаємо, пункт пропуску матиме по вісім смуг руху в кожному напрямі і буде розрахований на пропуск автомобілів вагою до 3,5 тонни, тобто легковиків та мікроавтобусів. Його пропускна здатність становитиме близько 6 тис. автомобілів на добу.
Вважається, що цей пункт пропуску стане одним з найсучасніших в Європі і буде оснащений системами електронного контролю й управління рухом.
Окрім того, представники української делегації відвідали відреконструйований відділ прикордонної служи «Грушів». Головний прикордонник України Микола Литвин і голова ЛОДА Олег Сало вручили прикордонникам ключі від квартир у новому двоповерховому житловому будинку, збудованому неподалік від пункту пропуску.