В п’ятницю, 28 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради буде розглянуто рішення щодо перенесення Монументу Слави, розташованому на вул. Стрийській. Монумент Слави стане експонатом музею «Територія терору». Щоправда, фізичне перенесення одного з найбільших пам’ятників у Львові може розтягнутися на роки.Замовником робіт з перенесення Монументу Слави пропонується визначити Галицьку районну адміністрацію, яка одночасно розробить проектно-кошторисну документацію та передбачить кошти у міському бюджеті.
А після перенесення Монументу Слави на вивільненому місці департаменту містобудування спільно з Інститутом архітектури Національного університету «Львівська Політехніка» доручать провести конкурс щодо облаштування входу в парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького.
Необхідно зазначити, що перенесення Монументу Слави навряд чи можливе у найближчі місяці, а, можливо, й роки. Справа в тому, що музей «Територія терору», який мав би розташовуватися на території колишнього єврейського гетто, ще не збудований.
Ідея створення такого музею була схвалена міськрадою Львова ще у 2003 році, однак концепцію музею затвердили лише у 2010 році. У 2011 році виділили земельну ділянку майже 0,5 га, а минулого року навіть залучили приватного інвестора для будівництва, однак будівельні роботи досі так і не почались.