Галичина.Інфо

В Галичину повертається вузькоколійка

В Галичину повертається вузькоколійка На Весняному діловому форумі, що вже вшосте проводиться у Львові, сьогодні, 25 квітня, обговорили перспективи побудови колії, яка з’єднає Львів з Європейським Союзом. Міністр інфраструктури України Максим Бурбак розповів, що деталі проекту обговорять з міністрами транспорту ЄС. За його словами, зустрічі з міністрами вже заплановані. Крім цього, як зазначив Максим Бурбак, європейські партнери зацікавлені у фінансуванні будівництва колії. Нагадаємо, питання будівництва євроколії обговорювали ще у 2009 році, - євроколію планували збудувати до Євро-2012. Тоді вартість такого проекту тоді оцінювали у 500 млн євро.

Міський голова Львова Андрій Садовий додав, що необхідно побудувати вузьку колію до кордону з Польщею. «В Європі – вузька колія, в Україні – широка. Мета, яку ми поставили перед собою – зі Львова добудувати колію до кордону з Польщею, щоб можна було сісти у Львові й швидко дістатись до будь-якої європейської столиці», – сказав мер. За його словами, в останні роки єдина проблема полягала у відсутності політичної волі керівництва держави, а тепер ситуація змінилася. Для Львова дуже важливо знову підняти цей проект, оскільки в міста немає якісних залізничних сполучень з ЄС.

Наразі обговорюється два варіанти прокладання євроколії – зі Львова до польського Перемишля або Варшави, розповів міський голова Львова. «Аби обрати оптимальний варіант, треба розробити техніко-економічне обгрунтування... Наше бачення таке, аби в майбутньому можна було оформити всі необхідні процедури на вокзалі та їхати далі євроколією безперешкодно», – сказав Андрій Садовий.

Польська сторона схиляється до проведення євроколії саме зі Львова до Варшави, розповів начальник Львівської залізниці Богдан Піх. «Поляки вважають, що це історичне сполучення і що воно дуже перспективне. Адже таким чином вони матимуть вихід до Чорного моря. До того ж, такий проект – будівництво 60 км колії – можна реалізувати доволі швидко. Адже до Рави-Руської з польського боку така колія вже є», – розповів Богдан Піх.
Таким чином, зі слів начальника Львівської заліниці, зі Львова до Варшави можна буде доїхати за 4 години, що значно зручніше за восьмигодинне добирання автобусом та довгі стоянки на кордоні. Богдан Піх додав, що Європа не проти співфінансувати цей проект: «Аби в Україну приїхали інвестиції, треба збудувати дорогу», – сказав він.

Нагадаємо, саме вузькоколійна залізниця функціонувала в Галичині до Другої світової війни, - до "других совітів" діяли колії Відень-Львів, Львів-Станіслав-Чернівці, Станіслав-Коломия, Станіслав-Бучач, Галич-Підвисоке, Львів-Потутори, тощо. Створені в той час інженерні системи, транспортні вузли та станції примикання в багатьох випадках функціонують і до цього часу.

Рекомендовано до перегляду:

» » В Галичину повертається вузькоколійка
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2015