21 травня у Львові відбудеться святкування Дня кельнера під гаслом “Подаруй кельнеру квітку!”. У рамках свята роботу офіціантів виконуватимуть власники закладів громадського харчування та відомі люди. Про це сьогодні, 5 травня, під час прес-конференції, розповіли організатори свята.Як розповів представник одного з цьогорічних організаторів акції Клубу Галицької Кухні Михайло Лемак, святкування Дня кельнера-2014 матиме нововведення. Наприклад, усі охочі львівські офіціанти зможуть взяти участь у безкоштовному бліц-семінарі від Галицької Школи Гостинності під назвою “Продажі у ресторані”.
Окрім того, ввечері у клубі “Метро” відбудеться “Кельнер-паті”, де офіціанти Львова та інших міст зможуть неформально поспілкуватись та відпочити.
Серед офіційних заходів — відзначення найкращих офіціантів Львова у Великій сесійній залі міської ради Львова, тому власників закладів громадського харчування просять не зволікати з поданням кандидатур на звання найкращих кельнерів.
Також родзинкою цьогорічного свята буде те, що власникам ресторанів, які зазвичай у цей день виходять працювати до клієнтів або на кухні, компанію складуть зірки шоу-бізнесу та відомі люди різних професій — від журналістів до медиків.
Проте остаточний перелік зіркових кельнерів стане відомий ближче до 21 травня, наразі тривають переговори.
“А, наприклад, у Кафе №1, кельнери, які є музикантами, даватимуть концерт для відвідувачів, а власник закладу — обслуговуватиме клієнтів”, — зазначив М.Лемак.
Ініціатор відзначення Дня кельнера у Львові ресторатор Вардкез Арзуманян зазначив, що це радше не свято, а день подяки людям, які роблять Львів справді гостинним. “Якщо уявити Львів як будинок, то наші офіціанти зустрічають та проводжають гостей у ньому. За 5 років їм вдалось зламати багато стереотипів про негостинність Львова. Вони говорять англійською, французькою та німецькою, просто спілкуються з людьми. А у важкі для країни та, зокрема, Львова дні наші офіціанти першими вийшли на патрулювання міста замість міліції, були на Євромайдані і жили життям міста”, — сказав В.Арзуманян.
Президент Львівського Туристичного Альянсу Олег Засадний зазначив, що День кельнера також має на меті залучити більше молоді до роботи в туризмі, заохотити її вчитись, аби зростати від офіціанта до, наприклад, директора ресторану.
Мешканців Львова та гостей міста закликають 21 травня привітати кельнерів весняними квітами, аби відзначити їхню працю у галузі гостинності Львова.