У понеділок, 23 червня, в Донецькій обласній державній адміністрації почалися багатосторонні переговори між представниками України і терористами самопроголошених «Донецької» і «Луганської народних республік» і Російської Федерації щодо врегулювання ситуації на сході України. Перемовини відбуваються також за участі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.У переговорах беруть участь другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, самопроголошений прем'єр-міністр «ДНР» Олександр Бородай, лідер руху «Юго-Восток» Олег Царьов та представники самопроголошеної «Луганської народної республіки», представник чинного голови ОБСЄ Хайді Тальявіні. Медіатором у перемовинах самопроголошених республік з керівництвом ОБСЄ є глава громадської організації «Український вибір» Віктор Медведчук.